Bizim uzmanlığımız

ALOPESİ

Dünya çapında milyonlarca insan Saç Dökülmesinden etkilenmektedir. Genel olarak erkeklerin %70'i ve kadınların %40'ı yaşamları boyunca bir dereceye kadar Androgenetik alopesi yaşamaktadır¹.

Kadınlarda genellikle saç derisinin üst kısmında bir incelme gelişirken, erkeklerde tipik saç çizgisi gerilemesi görülür.

Laboratoires Bailleul, Saç Dökülmesi² konusunda kanıtlanmış etkinliğe sahip bir amino asit olan Sistin takviyesinin keşfinde öncüdür. Zaman içerisinde saç dökülmesi hastalarına yönelik ilaçlardan gıda takviyelerine ve dermokozmetiklere kadar uzanan eksiksiz bir tedavi yelpazesi geliştirmiştir.

Alopesinin yaşam kalitesi üzerinde önemli bir etkisi olan gözle görülür bir dermatolojik durum olduğuna inandığımız için, saç dökülmesinde en son yeniliklerle hastaları ve sağlık profesyonellerini desteklemeyi amaçlamaktayız.

1. Allied Market Research, Dermatologicals market, Jan 2022, page 262 2. Clinical study on the efficacy and tolerability of an oral supplement based on arginine, l-cystine, zinc and b6 vitamin (cystiphane®) in patients with telogen effluvium. Italian jornal of dermatology & venerology. Michela Starace et al.

Acne-Bloc2-928X971.jpg

AKNE

Akne vulgaris; kırmızı ve beyaz noktacıklar ve hatta nodüllerle seyreden inflamatuar bir cilt hastalığıdır. Orta ve ileri evrelerde özgüven kaybına, sosyal yaşamdan kopukluğa ve hatta depresyona yol açabilir. Dünya çapında 650 milyon genç ve yetişkin sivilceden etkilenmektedir³.

Bu durumun birincil riski, ergenlik döneminden sonra da uzun süre devam edebilen yara izlerinin ortaya çıkmasıdır.

Laboratoires Bailleul, aknede yüksek kalite standardına sahip referans tedaviler sağlamaya ve hastalarının yönetiminde sağlık profesyonellerine destek olmaya çalışmaktadır.

3. From Wolkenstein et al; 2017; (Bhate 2013; Dréno 2010;).

MİKOZ VE İNFLAMATUAR CİLT HASTALIKLARI

Döküntü ve kızarıklık zamanla devam edebilen Mikoz’un en sık görülen belirtileridir; bazı mikozlar kronikleşebilir ve tedavisi uzun sürebilir.

Mikoz, ayakları, tırnakları ve vücudun geniş bir bölümünü (Pityriasis versicolor) etkileyebilir. Çoğunlukla inflamatuar cilt rahatsızlıklarıyla bağlantılı olan bu hastalık, yetişkin nüfusun %9,5'ini etkilediği için en sık görülen cilt bozukluğudur⁴.

Cilt bozuklukları ve mikozlar günlük yaşamlarında milyonlarca hastayı etkilediğinden, Laboratoires Bailleul uygun fiyata yüksek kalitede tedavi sağlamaya kendini adamıştır.

4. Richard MA, Paul C, Nijsten T, et al. Prevalence of most common skin diseases in Europe: a population-based study. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2022;36(7):1088-1096. doi:10.1111/jdv.18050

Acne-Bloc2-928X971.jpg
Acne-Bloc2-928X971.jpg

JİNEKOLOJİ VE KADIN SAĞLIĞI

Alopesi ve Akne gibi çeşitli cilt rahatsızlıkları doğrudan hormonal değişikliklerle bağlantılıdır. Bu nedenle hastaları ve sağlık uzmanlarını dinleyerek, Dermatoloji ve Jinekoloji arasında köprü kurulmasını teşvik etmeye karar verdik.

Örneğin, kadınların hamilelik öncesi ve hamilelik sırasında beslenmesi, fetüsün büyümesinde ve gelişmesinde önemli bir rol oynar. Eksikliklerin önlenmesi önemlidir.

Menopoz sırasında kadınlar sıcak basması, ruh hali ve uyku bozuklukları gibi hoş olmayan semptomlardan muzdarip olabilir ve bu semptomlar belirli bir beslenme rutini ile hafifletilebilir.

Laboratoires Bailleul, 2019'dan bu yana kadınların yaşamları boyunca sağlığını desteklemek için gıda takviyeleri üretmektedir.

Rakamlarla Bailleul

250

Tıbbi Ürünler pazarlama izni (dünya çapında)

x

56

Ülke ve 16 İştirak

x

%100

Aile işletmesi