O SPOLEČNOSTI LABORATOIRES BAILLEUL

Společnost Laboratoires Bailleul byla založena v roce 1949. Tato farmaceutická společnost se specializuje na vývoj a marketing farmaceutických produktů, potravinových doplňků a dermatokosmetických produktů.

Společnost Laboratoires Bailleul se zavazuje vyvíjet řešení pro zlepšení kvality života pacientů.

NAŠE HISTORIE

NAŠ PŮVOD

Historie společnosti Laboratoires Bailleul začala v roce 1939 v předvečer druhé světové války setkáním farmaceuta Jeana BAILLEULA a lékaře Alphonse BIGOU. Toto setkání vedlo k založení výzkumných laboratoří.

Po skončení války a podepsání příměří pracoval Jean BAILLEUL v lékárně, zatímco Alphonse BIGOU byl praktickým lékařem. Fascinoval ho výzkum, a proto se stal studentem Lucie RANDOINOVÉ, generální tajemnice Vědecké společnosti pro hygienu potravin a druhé ženy po Marie CURIEOVÉ, která nastoupila na Akademii medicíny.

Lucie RANDOINOVÁ a Alphonse BIGOU poté spolupracovali na studiu cystinu a jeho aplikací v dermatologii.

L-cystin je aminokyselina obsahující síru, která je stabilní oxidovanou formou cysteinu. Je základní složkou keratinu ve vlasech a nehtech. Hraje hlavní roli v růstu vlasů.

Nadšení, které tyto objevy vyvolaly, bylo jedním z určujících faktorů, které tyto dva přátele přiměly k založení společnosti Laboratoires Bailleul v roce 1949.

bailleul-tb2-01.png

VÝZNAMNÉ UDÁLOSTI OD ZAČÁTKU DO SOUČASNOSTI

CZ_IMAGEM 2_900x1594px.jpg

CZ_IMAGEM 1_1208x1200px.jpg

Bailleul v číslech

250

Registrace léčivých přípravků (celosvětově).

x

56

Země a 16 dceřiných společností

x

100%

Rodinná firma.