KTO SME

Farmaceutická spoločnosť Laboratoires Bailleul bola založená v roku 1949 a špecializuje sa na vývoj liečiv, výživových doplnkov a dermatokozmetických produktov s cieľom vyvíjať riešenia pre zlepšenie kvality života pacientov.

NAŠA HISTÓRIA

VZNIK

V roku 1939, v predvečer II. svetovej vojny, sa začala písať história spoločnosti Laboratoires Bailleul stretnutím farmaceuta Jeana BAILLEULA a lekára Alphonsa BIGOU. Toto stretnutie vyústilo do založenia výskumných laboratórií.

Po skončení vojny pracoval Jean BAILLEUL v lekárni, zatiaľ čo Alphonse BIGOU bol praktickým lekárom. Fascinoval ho výskum, a preto sa stal študentom Lucie RANDOINOVEJ, generálnej tajomníčky Vedeckej spoločnosti pre hygienu potravín.

Lucie RANDOINOVÁ a Alphonse BIGOU potom spolupracovali na štúdiu cystínu a jeho aplikácií v dermatológii.

L-cystín je aminokyselina obsahujúca síru, ktorá je stabilnou oxidovanou formou cysteínu. Je základnou zložkou keratínu vo vlasoch a nechtoch a hrá pritom hlavnú rolu v raste vlasov.

Nadšenie, ktoré tieto objavy vyvolali, bolo jedným z určujúcich faktorov, ktoré týchto dvoch priateľov podnietili k založeniu spoločnosti Laboratoires Bailleul v roku 1949.

bailleul-tb2-01.png

SÚČASNOSŤ

SK_IMAGEM 1_1208x1200px.jpg

Bailleul v číslach

250

celosvetovo zaregistrovaných liečivých prípravkov

x

56

krajín a 16 dcérskych spoločností

x

100%

rodinná firma