TERAPEUTICKÉ OBLASTI

ALOPÉCIA

Vypadávaním vlasov trpia milióny ľudí na celom svete. Všeobecne sa s určitým stupňom androgénnej alopécie počas života stretne až 70 % mužov a 40 % žien.¹

U žien obvykle dochádza k rozptýlenému rednutiu vlasov v hornej časti pokožky hlavy, zatiaľ čo muži trpia typickým ústupom vlasovej línie.

Spoločnosť Laboratoires Bailleul je priekopníkom pri objavení cystínu, aminokyseliny s preukázaným účinkom proti vypadávaniu vlasov.²

Postupom času sme preto vyvinuli kompletný rad starostlivosti pre pacientov s vypadávaním vlasov vrátane liekov, výživových doplnkov a dermatokozmetiky.

Pretože vieme, že alopécia je viditeľné dermatologické ochorenie s významným vplyvom na kvalitu života, snažíme sa podporiť pacientov, lekárov aj lekárnikov najnovšími inováciami v tejto oblasti.

1. Allied Market Research, Dermatologicals market, Jan 2022, page 262

2. Clinical study on the efficacy and tolerability of an oral supplement based on arginine, l-cystine, zinc and b6 vitamin (cystiphane®) in patients with telogen effluvium. Italian jornal of dermatology & venerology. Michela Starace et al.

Acne-Bloc2-928X971.jpg

AKNÉ

Acne vulgaris je ochorenie kože, ktoré sa prejavuje zápalovou reakciou, výskytom bielych a červených papúl a dokonca aj nodúl. V strednom až pokročilom štádiu môže viesť aj k strate sebavedomia, k odlúčeniu zo spoločenského života a dokonca k depresii. Na celom svete trpí akné asi 650 miliónov dospievajúcich a dospelých.³

Hlavným rizikom tohto stavu je vznik jaziev, ktoré môžu byť viditeľné aj dlho v dospelosti.

Snažíme sa preto podporovať pacientov vo zvládnutí svojho ochorenia a lekárov v úspešnej liečbe svojich pacientov.

3. From Wolkenstein et al; 2017; (Bhate 2013; Dréno 2010;).

MYKÓZY A ZÁPALOVÉ OCHORENIA KOŽE

Macerácia kože a jej začervenanie sú najčastejšími príznakmi mykózy, ktoré môžu časom pretrvávať veľmi dlho. Niektoré mykózy sa môžu stať aj chronickými a ich liečba je potom náročná.

Mykóza môže postihnúť chodidlá (atletická noha), nechty (onychomykóza) aj rozsiahlejšie časti tela (pityriasis versicolor). Väčšinou súvisí so zápalovými ochoreniami kože a je tak najčastejším kožným ochorením. Postihuje asi 9,5 % dospelej populácie v Európe.⁴

Kožné ochorenia a mykózy ovplyvňujú každodenný život miliónov pacientov a Laboratoires Bailleul sa snaží podporovať týchto pacientov vysokokvalitnou liečbou aj svojimi dermatokozmetickými prípravkami.

4. Richard MA, Paul C, Nijsten T, et al. Prevalence of most common skin diseases in Europe: a population-based study. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2022;36(7):1088-1096. doi:10.1111/jdv.18050

Acne-Bloc2-928X971.jpg
Acne-Bloc2-928X971.jpg

GYNEKOLÓGIA A ZDRAVIE ŽIEN

Niektoré kožné choroby, ako je alopécia a akné, priamo súvisia s hormonálnymi zmenami. Preto sme sa rozhodli načúvať pacientom a odbornej komunite a podporiť prepojenie dermatológie a gynekológie.

Napríklad výživa žien pred a počas tehotenstva hrá kľúčovú rolu v raste a vývoji plodu. Zásadné je predchádzať nedostatočnej výžive.

Počas menopauzy môžu ženy trpieť nepríjemnými príznakmi, ako sú návaly tepla, poruchy nálady a spánku, ktoré možno zmierniť špecifickou výživou, ako sú rastliny a omega mastné kyseliny.

Od roku 2019 poskytuje Laboratoires Bailleul hormonálnu antikoncepciu a výživové doplnky na podporu zdravia žien počas ich života.

Bailleul v číslach

250

celosvetovo zaregistrovaných liečivých prípravkov

x

56

krajín a 16 dcérskych spoločností

x

100%

rodinná firma