Apaisac

Odborné rady pre citlivú pleť

Pre rovnováhu a pohodlie citlivej pleti

Značka Apaisac sa skladá z 3 produktových radov: pleť náchylná na začervenanie, zmiešaná a mastná pleť a suchá a oslabená pleť. Prípravky značky Apaisac sú vyrobené vo Francúzsku, sú v predaji v lekárňach a boli vyvinuté pre potreby veľmi citlivej pokožky.

Pre vašu potrebu je určených 5 prípravkov

Aktívne filtre

CITLIVÁ PLEŤ

Citlivú pleť sprevádzajú nepríjemné pocity pnutia, svrbenia, pálenia a život s ňou je často ťažký.

Niektorí ľudia majú prirodzene citlivú pleť, ktorá zostáva citlivou po celý život. Tento typ pokožky má však tendenciu s pribúdajúcim vekom menej reagovať, najmä po menopauze. U iných pokožka vykazuje citlivosť iba v určitom období, napríklad v zime. Chlad a suchý vzduch z vykurovania môžu spôsobiť reakcie, tie však prirodzene slabnú, keď sa vráti teplejšie počasie.

Pokožka, ktorá je senzitívna a ľahko sa podráždi, vyžaduje zvláštnu každodennú starostlivosť. Kožnú reakciu je možné zmierniť vhodnou starostlivosťou a správnymi návykmi:
- Naučte sa rozpoznávať faktory, ktoré spúšťajú kožnú reakciu, a vyhnite sa im, ak je to možné.
- Nikdy sa neumývajte mydlom, pretože nie je šetrné. Nepoužívajte exfolianty a peelingy, pretože sú pre citlivú pleť príliš agresívne.
- Používajte iba produkty starostlivosti o pleť a mejkap špeciálne vytvorené pre citlivú pleť, t. j. prípravky, ktoré sú hypoalergénne a neobsahujú parfumáciu ani konzervačné látky.

Ak vaša pokožka bude reagovať precitliveno aj pri dodržiavaní týchto opatrení, poraďte sa s dermatológom.