PLEŤ A ŽIVOTNÝ ŠTÝL

PLEŤ A ŽIVOTNÝ ŠTÝL

ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL PRE KRÁSNU PLEŤ

Pokožka je zrkadlom zdravia a odráža celkový životný štýl: strava, spánok, fyzická aktivita, ktorú prevádzkujete, spôsob, akým sa vystavujete slnku, a dokonca aj vaša konzumácia alkoholu a tabaku, to všetko má vplyv na kvalitu a funkciu celého organizmu.

Objavte s nami dobré návyky, ktoré je dobré si osvojiť… a tie, ktoré by ste mali opustiť!

peau-hygiene-TB4-01.png

VYVÁŽENÁ STRAVA AKO ZÁKLAD

To, čo jeme, má zásadný vplyv na vzhľad pokožky.

Pre dobre vyživenú pokožku si osvojte pestrú a vyváženú stravu uprednostňovaním ovocia a zeleniny, bohatých na vitamíny a minerály, rýb, zdrojov esenciálnych mastných kyselín, a antioxidačných potravín, ako sú paradajky, sušené ovocie, špenát, vajcia atď.

Ak je vaša pokožka skôr suchá, nezabudnite tiež konzumovať dostatok olejov a obmieňať zdroje (olivový, repkový, orechy, hroznové semienka atď.), aby ste využili všetky ich výhody.

Zvyknite si tiež piť aspoň 1,5 litra vody denne, aby ste pokožku hydratovali a udržali jej pružnosť.

peau-hygiene-TB4-02.png

PRAVIDELNÝ POHYB

Napriek tomu, že poznáme všetky výhody športu pre všeobecné zdravie, často ignorujeme jeho prednosti pre pokožku, ktoré sú veľmi reálne. Prevádzkovanie fyzickej aktivity totiž zvyšuje okysličenie tkanív, stimuluje tvorbu kolagénu, a tým prispieva k zdravému tónu pleti.

Zvýšená tepová frekvencia pri cvičení navyše aktivuje mikrocirkuláciu a podporuje vylučovanie nahromadených toxínov.

peau-hygiene-TB4-03.png

DOSTATOČNÝ SPÁNOK

Účinky krátkej alebo bezsennej noci môžu zostať nepovšimnuté vo veku 20 rokov, ale prejavia sa po 30 rokoch: hlboké vrásky, výrazné tmavé kruhy, matná pleť atď.

Naopak, po dobrom spánku je pleť ružová a svieža.

Nedostatok spánku dlhodobo pokožke škodí: narušením procesu obnovy buniek výrazne urýchľuje starnutie pleti. Aby pleť zostala pružná a tonizovaná čo najdlhšie, je nevyhnutné spať aspoň 7 až 8 hodín za noc.

peau-hygiene-TB4-04.png

UŽÍVAJTE SI SLNKO S MIEROU

Slnko je veľmi pozitívne pre našu náladu, je tiež nevyhnutné pre naše zdravie: jeho žiarenie umožňuje nášmu telu syntetizovať vitamín D, nevyhnutný pre pevnosť našich kostí.

Ale pár minút denne stačí na to, aby ste tieto účinky využili! Okrem toho UV žiarenie predstavuje aj skutočné nebezpečenstvo: pri nadmernej a opakovanej expozícii môže dôjsť k spáleniu, predčasnému starnutiu a rakovine kože.

Ak chcete využiť výhody UV žiarenia bez toho, aby ste svoju pokožku ohrozili, vyhnite sa najteplejším letným hodinám a vždy používajte ochranu proti slnku, ktorá zodpovedá tónu vašej pleti a úrovni slnečného žiarenia.

peau-hygiene-TB4-05.png

VYHNITE SA TABAKU A ALKOHOLU

Nadmiera alkoholu a tabaku sú zodpovedné za veľké poškodenie organizmu, a zvlášť majú veľmi škodlivé účinky na pokožku: vedú k spomaleniu obnovy buniek a zvýšenej produkcii deštruktívnych voľných radikálov, čo má za následok nadmieru skorých vrások, povädnuté rysy, sivastú pleť, suchšiu pokožku atď.

peau-hygiene-TB4-06.png

OBMEDZTE ZDROJE STRESU

Súvislosť medzi stresom a kožnými poruchami je teraz vedecky preukázaná: u ľudí, ktorí sú naň citliví, môžu obdobia psychického napätia vyústiť do akné, ekzémov, kožných alergií, seboroickej dermatitídy alebo mnohých ďalších udalostí. Pre vašu celkovú pohodu, ale aj pre vašu pleť je preto nevyhnutné obmedziť zdroje stresu vo vašom živote alebo sa ich naučiť lepšie zvládať.

Dostatok spánku a pravidelná fyzická aktivita vám často môžu pomôcť vyrovnať sa so stresom. Pokiaľ sa stále cítite sužovaní úzkosťou, neváhajte o tom hovoriť.

peau-hygiene-TB4-07.png

Bailleul v číslach

250

celosvetovo zaregistrovaných liečivých prípravkov

x

56

krajín a 16 dcérskych spoločností

x

100%

rodinná firma