9 DOBRÝCH NÁVYKOV PRE STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ

9 DOBRÝCH NÁVYKOV PRE STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ

Pretože pleť tváre je jemná a vystavená mnohým škodlivým vonkajším vplyvom, vyžaduje zvláštnu starostlivosť, aby si v priebehu rokov zachovala svoj zdravý a svieži vzhľad. Prečítajte si naše tipy pre žiarivú pleť!

soin-visage-TB2-01.png
  • 1. Každé ráno pleť očistite, aby ste odstránili maz vytvorený cez noc. Zvoľte jemný čistiaci prostriedok určený pre váš typ pleti. Ak máte citlivú pleť, vyhýbajte sa produktom, ktoré treba opláchnuť, pretože častý kontakt s vodou pokožka neznáša dobre. Namiesto toho použite micelárnu vodu, ktorú nanesiete na tvár vatovým tampónikom.
  • 2. Tento krok opakujte pravidelne nielen ráno, ale aj každý večer po dôkladnom odlíčení, zbavíte tak pleť každodenných nečistôt a zanecháte ju pred spaním dokonale čistú.
  • 3. Správna hydratácia pleti ráno a večer je zásadná. Pri výbere hydratačnej starostlivosti sa riaďte dvoma pravidlami: vyberte produkt, ktorý vyhovuje vášmu typu pleti – pretože rôzne typy pleti vyžadujú odlišnú starostlivosť. Večer používajte krém, ktorý zaistí hĺbkovú výživu cez noc.
  • 4. Dvakrát až trikrát týždenne použite tvárový peeling a zľahka masírujte tvár krúživými pohybmi. Zvoľte peeling určený na tvár, pretože ten je jemnejší než peelingy určené pre telo. Malé zrná v peelingu obrusujú pokožku, odstraňujú odumreté bunky a nečistoty, ktoré spôsobujú nevýrazný odtieň pleti, a stimulujú obnovu buniek. Výsledok je okamžitý: pleť zostáva hebká, jemná a žiarivá.
  • 5. Raz týždenne rozmaznávajte pleť vhodnou maskou: vyživujúcou a upokojujúcou pre suchú alebo citlivú pleť, čistiacu pre zmiešanú alebo mastnú pleť, reštrukturalizačnú pre zrelú pleť atď. Nechajte pôsobiť asi dvadsať minút, potom odstráňte pomocou teplej vody alebo micelárnej vody nanesenej na vatovom tampóniku. Vďaka tomuto hĺbkovému ošetreniu bude vaša pleť okamžite žiariť.
  • 6. Pery sa veľmi ľahko vysušia, neobsahujú žiadne mazové žľazy. Vždy majte poruke výživný balzam na pery a nanášajte ho pravidelne po celý deň, najmä v zime. Aby vaše pery boli ráno jemné, naneste balzam aj večer tesne pred spaním.
  • 7. Ďalšia citlivá časť tváre: oblasť okolo očí. Bežný tvárový hydratačný pleťový krém nie je vhodný pre jemnú pokožku očných viečok a oblasť pod očami, pretože je príliš hutný. Ráno a večer by ste preto mali používať produkt špeciálne vyvinutý pre oblasť očí, vybraný podľa vašich potrieb: iba zvlhčujúci, upokojujúci, navrhnutý tak, aby zamedzoval tvorbe opuchov a tmavých kruhov pod očami atď. Stačí iba malé množstvo, nanáša sa jemným poklepávaním bez trenia.
  • 8. Slnko je hlavným faktorom zodpovedným za urýchľovanie procesu starnutia. Aby ste sa pred tým chránili, mali by ste v lete systematicky používať krém s vysokým ochranným faktorom (SPF 30 alebo 50, ak máte jemnú pleť). Po zvyšok roka používajte hydratačné krémy, ktoré obsahujú nižší ochranný slnečný faktor (SPF 15 alebo 20).
  • 9. Zdravý životný štýl je nevyhnutný pre udržanie krásnej pleti, najmä po 30. roku veku. Pite aspoň 1,5 litra vody denne, aby ste udržali pokožku hydratovanú a pružnú: nedostatočný príjem vody môže mať na pleť rýchly neblahý vplyv (pleť bledne; vrásky a jemné vrásočky sú viditeľnejšie). Spite aspoň 7 až 8 hodín denne. Vyvarujte sa fajčenia, pretože urýchľuje proces starnutia a spôsobuje unavenú mdlú pleť. A na záver, jedzte vyváženú a pestrú stravu vrátane čerstvého ovocia, zeleniny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov, tučné ryby pre esenciálne mastné kyseliny a potraviny obsahujúce antioxidanty, ako sú paradajky, orechy, špenát, vajcia atď.

Bailleul v číslach

250

celosvetovo zaregistrovaných liečivých prípravkov

x

56

krajín a 16 dcérskych spoločností

x

100%

rodinná firma