STAROSTLIVOSŤ O MASTNÚ ALEBO ZMIEŠANÚ PLEŤ

STAROSTLIVOSŤ O MASTNÚ ALEBO ZMIEŠANÚ PLEŤ

Mastnú alebo zmiešanú pleť môže byť ťažké zvládnuť, pretože je silnejšia, lesklá, nerovnomerná a často náchylná na poškodenie. Osvojte si správne návyky, aby ste dosiahli vyváženejšiu a matnejšiu pokožku po celý deň!

peau-mixte-conseils-TB2-01.png
 • Ráno a večer pleť dôkladne očistite, aby ste odstránili prebytočný maz a nečistoty. Používajte jemný nedráždivý prípravok špeciálne vyvinutý pre mastnú alebo zmiešanú pleť.
 • Nepoužívajte príliš agresívne umývacie prípravky (napríklad obsahujúce marseillské mydlo alebo alkohol), pretože môžu podráždiť pokožku a vyvolať zvýšenú sekréciu kožného mazu.
 • Raz týždenne rozmaznávajte pokožku jemným peelingom pre hĺbkové čistenie: môžete použiť peelingovú kefu, peeling obsahujúci abrazívne mikroguľôčky alebo peeling z ovocných kyselín. Potom použite čistiacu masku na obmedzenie produkcie kožného mazu.
 • PPo rannom čistení použite hydratačnú a zmatňujúcu starostlivosť.
 • Večer sa dôkladne odlíčte pomocou produktu špeciálne vyvinutého pre mastné alebo zmiešané typy pleti, ako je Čistiace a odličovacie mlieko. Potom na tvár naneste hydratačný a čistiaci prípravok, ako je Čistiaca emulzia proti nedokonalostiam pleti, ktorá pomôže udržať vašu pleť zdravú.
 • Je nevyhnutné mastnú alebo zmiešanú pleť hydratovať: prebytok kožného mazu neznamená prebytočnú vodu, a preto tieto typy pleti môžu byť paradoxne náchylné na vysušenie.
 • Obmedzte, pokiaľ možno, zdroje stresu, pretože stres spúšťa zvýšenú sekréciu kožného mazu.
 • Navzdory všeobecnému presvedčeniu nie je dôvod, aby sa ľudia s mastnou alebo zmiešanou pleťou vyhýbali make-upu. V skutočnosti môže make-up pomôcť zmatniť pleť a zakryť prípadné lézie či nedokonalosti. Mali by ste však používať nekomedogénnu kozmetiku bez obsahu oleja, bežne ju nájdete v oddelení kozmetických prípravkov v drogériách.
 • Noste so sebou v kabelke zmatňujúce papieriky na odsatie prebytočnej mastnoty z pokožky. Tieto malé papieriky absorbujú prebytočný maz a umožňujú vám ľahko a rýchlo korigovať pleť počas celého dňa.
 • V lete pravidelne používajte opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom (SPF 30 alebo 50 v závislosti od toho, akú svetlú máte pleť). Slnko nie je priateľom mastných alebo kombinovaných typov pleti: spočiatku pokožku vysuší, ale v strednodobom horizonte ju vysúšaním zosilní, spúšťa väčšiu produkciu kožného mazu, tým upcháva póry a zvyšuje výskyt nedokonalostí.
 • Vyvážená strava zahŕňajúca dostatok čerstvého ovocia a zeleniny je základom pre zdravú pokožku. Neexistuje však preukázaná súvislosť medzi mastnou pokožkou a konzumáciou tučných jedál, ako je údené bravčové mäso alebo čokoláda, takže si môžete z času na čas dopriať bez toho, aby ste sa museli starať o to, aký účinok to bude mať na vašu pleť.

A na záver, ak máte na pleti, ktorá je mastná alebo zmiešaná, veľa nedokonalostí, neváhajte navštíviť dermatológa: predpíše vám liečbu, ktorá ich odstráni.

Bailleul v číslach

250

celosvetovo zaregistrovaných liečivých prípravkov

x

56

krajín a 16 dcérskych spoločností

x

100%

rodinná firma