10 TIPOV PRE KRÁSNE VLASY V ZIME

10 TIPOV PRE KRÁSNE VLASY V ZIME

Pretože vlasy sú vystavené chladu, vetru a teplotným výkyvom pri prechádzaní z tepla do zimy, majú tendenciu v zime zoslabnúť: často sú suché, matné a krehké. Tu sú naše tipy, ako si udržať vlasy nádherné aj v tých najchladnejších dňoch!

• Na umývanie vlasov nepoužívajte príliš horúcu vodu. Akokoľvek to môže byť uprostred zimy lákavé, intenzívne teplo spôsobí, že sa vlasové šupiny od seba vzdialia a vlasy sú potom matné a oslabené. Radšej teda použite vlažnú vodu!

cheveu-hiver-TB4-01.png

• Aby vaše vlasy v zime nevysychali, použite jemný šampón obohatený o vyživujúce látky s aktívnymi účinkami, ako sú hydrolyzáty pšeničných bielkovín alebo kyselina hyalurónová. Potom naneste kondicionér, najmä ak máte dlhé vlasy, aby ste posilnili účinok šampónu a uľahčili ich rozčesávanie.

cheveu-hiver-TB4-02.png

• Zakaždým, keď si vlasy umývate šampónom, niekoľko minút masírujte končekmi prstov pokožku hlavy: stimuluje sa tým krvný obeh, ktorý vašim vlasom dodá živiny potrebné na ich posilnenie.

cheveu-hiver-TB4-03.png

• Každý týždeň rozmaznávajte svoje vlasy nanesením vlasovej masky, ktorá obnoví ich hydrolipidický film, ochráni ich a dodá im hĺbkovú výživu. Nechajte masku pôsobiť čo najdlhšie – zabaľte vlasy do uteráka a ráno ich umyte ako obvykle. Poznámka: ak vaše vlasy nie sú extrémne suché, používajte toto ošetrenie iba na končeky a na stred vlasov, inak budú vlasy pri korienkoch (pri hlave) mastné.

cheveu-hiver-TB4-04.png

• V zime je fénovanie vlasov nevyhnutné, nechceme z domova odchádzať s mokrou hlavou. Pri používaní fénu však buďte opatrní: nastavte ho na studené alebo mierne teplé fúkanie a nedržte ho príliš blízko vlasov. 15 až 20 cm je bezpečná vzdialenosť na vysúšanie vlasov bez rizika ich poškodenia. Ak máte dlhé vlasy, osušte ich v polohe hlavou dolu: dodá im to objem, čo vlasom v zime obvykle chýba.

cheveu-hiver-TB4-05.png

• Pravidelne navštevujte kaderníka: v zimných mesiacoch vlasy posilníte, keď si každé 2 mesiace necháte o niekoľko centimetrov zastrihnúť končeky.

cheveu-hiver-TB4-06_1.png

• Roláky, šatky, vlnené klobúky a kabáty sa vám trú o vlasy a tie potom majú sklon štiepiť končeky. Preventívne nanášajte na končeky vlasov malé množstvo séra proti štiepeniu končekov: stačí len niekoľko kvapiek, ktoré pokryjú všetky končeky naraz. Ak sa vám končeky napriek tomu štiepia, buďte nekompromisní: ostrihajte ich!

cheveu-hiver-TB4-07.png

• Neustále prechádzanie z mrazivého vzduchu do prekúreného vnútorného prostredia a naopak spôsobuje pri vlasoch statický efekt: vrchná vrstva vlasov vcelku nevzhľadne odstáva od hlavy. Ak sa stretávate s týmto problémom, existuje niekoľko riešení: po prvé, nepoužívajte klobúky vyrobené zo syntetických vláken, pretože tie vytvárajú veľa statickej elektriny, po druhé, použite antistatickú kefu na vlasy (v ponuke v špecializovaných predajniach) a po tretie, rozotrite v rukách niekoľko kvapiek vlasového oleja a naneste ho na vlasy, aby ste ich uhladili.

cheveu-hiver-TB4-08.png

• Vonku chráňte vlasy pred škodlivými účinkami chladu nosením pokrývky hlavy. Pozor však! Dlhodobé nosenie pokrývky hlavy spôsobí, že sa vlasy držia pri hlave a poškodzujú trením. Zvoľte takú pokrývku hlavy, ktorá nie je príliš tesná, a keď si ju dáte dolu, potraste vlasmi, aby sa obnovil ich objem.

cheveu-hiver-TB4-09.png

• A nakoniec: užívajte pravidelne výživové doplnky na posilnenie vlasov, ako sú tablety Cystiphane fort.

cheveu-hiver-TB4-10.png

Bailleul v číslach

250

celosvetovo zaregistrovaných liečivých prípravkov

x

56

krajín a 16 dcérskych spoločností

x

100%

rodinná firma