4 DOBRÉ NÁVYKY PRE SKVELÉ NECHTY

4 DOBRÉ NÁVYKY PRE SKVELÉ NECHTY

Máte suché ruky a vaše nechty nevyzerajú príliš dobre? Raz týždenne si urobte čas a ošetrujte ich, aby ste im vrátili lesk, jemnosť a hebkosť!

KROK 1: STAROSTLIVÉ ČISTENIE

Pred nanesením akýchkoľvek prípravkov starostlivosti o ruky a nechty je nevyhnutné odstrániť všetky nečistoty alebo zvyšky laku na nechty. Najprv nechty utrite vatovým tampónikom namočeným v odlakovači na nechty (bez obsahu alkoholu a acetónu), potom si umyte ruky teplou vodou s jemným mydlom. Riadne ruky vysušte.

ongles-top-TB4-01.png

KROK 2: JEMNÝ PEELING

I keď mnoho z nás je zvyknutých používať peeling na tvár a pokožku tela, často nám nenapadne dopriať svojim rukám rovnakú starostlivosť. A to napriek tomu, že neexistuje nič lepšie na okamžité dosiahnutie neuveriteľne jemnej pokožky!

Exfoliačný peeling jemne vmasírujte do pokožky rúk krúživými pohybmi, nechtovú kožtičku masírujte zvlášť. Existuje mnoho peelingov, ktoré sú určené priamo na ruky a nechty, vy však môžete jednoducho použiť váš obľúbený peeling na tvár.

ongles-top-TB4-02.png

KROK 3: CIELENÁ KOZMETICKÁ KÚRA

Pre vyživenie a posilnenie nechtov: zvoľte krémovú alebo korekčnú masku špeciálne vyvinutú pre nechty a nechajte ju pôsobiť asi 10 minút. Potom v prípade potreby na nechty naneste vrstvu posilňovača nechtov, možno aplikovať dve vrstvy ako základnú vrstvu laku na nechty.

Na nechtovú kožtičku: použite špeciálny – ide spravidla o mastný – krém, ktorý vyživí a zjemní nechtovú kožtičku a uľahčí jej zatlačenie smerom k nechtovému lôžku.

ongles-top-TB4-03.png

KROK 4: INTENZÍVNE ZVLHČENIE POKOŽKY

Na záver naneste hrubú vrstvu výživného krému na ruky a nechty, použitie je rovnako ako pri pleťovej maske. Nechajte pôsobiť 30 minút až jednu hodinu. Ak sa počas kúry chcete venovať ďalším činnostiam, vezmite si plastové rukavice. Potom ruky premasírujte, aby sa do pokožky vstrebalo zvyšné množstvo krému, okoliu nechtov venujte extra starostlivosť.

V priebehu niekoľkých týždňov by tento rituál hĺbkovej starostlivosti mal pokožku viditeľne zjemniť a dodať nechtom pružnosť, pevnosť a lesk. Ide o ideálny návod na perfektnú manikúru!

ongles-top-TB4-04.png

Možno vás budú zaujímať tieto tipy

Bailleul v číslach

250

celosvetovo zaregistrovaných liečivých prípravkov

x

56

krajín a 16 dcérskych spoločností

x

100%

rodinná firma