PREČO MÁM OPAKUJÚCU SA MYKÓZU, KTORÁ NAVZDORY LIEČBE NEZMIZNE?

PREČO MÁM OPAKUJÚCU SA MYKÓZU, KTORÁ NAVZDORY LIEČBE NEZMIZNE?

Mykózy, ktoré sú skutočným zdrojom nepríjemností, najmä pokiaľ sa opakujú, nám môžu otráviť život.
Aby sme sa týmto nepríjemným plesňovým infekciám vyhli, je dôležité pochopiť ich pôvod a kroky, ktoré treba podniknúť na ich prevenciu. V tomto článku preskúmame, prečo sú niektorí ľudia na mykózu náchylnejší, a pomôžeme vám ich rozpoznať. Zistite, ako na to.

POCHOPENIE PRÍČIN OPAKUJÚCICH SA MYKÓZ

Mykózy sú spôsobené mikroskopickými hubami, ktorým sa darí v teplom a vlhkom prostredí, kde sa živia keratínom, bielkovinou nachádzajúcou sa vo vlasoch, nechtoch a koži. Mykózy často postihujú oblasti s vysokým potením, ako napr. chodidlá, podpazušie a kožné záhyby alebo oblasť genitálií.

Niektorí ľudia majú väčšiu pravdepodobnosť vzniku mykóz než iní, a to kvôli dobre známym faktorom, ako je napr. oslabená imunita a nevyvážená mikrobióta, nadmerné potenie, mastná pleť alebo tesné oblečenie. Takisto užívanie antibiotík môže narušiť rovnováhu baktérií v tele a podporiť šírenie húb. Tie sú všadeprítomné a môžu sa prenášať priamym kontaktom s nakazenou osobou alebo kontaktom s kontaminovanými povrchmi.

Aby sme sa vyhli opakovaným mykózam – či už vaginálnej mykóze, mykóze nôh, alebo kože, mali by sme sa starať o prostredie, v ktorom tieto mykózy vznikajú!

AKO MYKÓZU SPOZNAŤ?

Vaginálna mykóza: medzi príznaky patria svrbenie, bolesť a hustý biely výtok. Podľa štúdie publikovanej v časopise Journal of Lower Genital Tract Disease sa u približne 75 % žien vyskytne počas života aspoň jedna vaginálna mykóza.

Mycogel-mycoses-article-1-1208x538-1.png

Mykóza nôh: príznaky zahŕňajú svrbenie, začervenanie, praskanie a odlupovanie kože. Podľa štúdie publikovanej v časopise Mycoses postihne mykóza nôh počas života asi 10 % populácie!

Mycogel-mycoses-2-article-1-1208x538.jpg

Mykóza kože: príznaky zahŕňajú svrbenie, začervenanie a odlupovanie kože.
Kožné mykózy sú spôsobené drobnými hubami, ako sú napr. dermatofyty, Candida (kvasinka) alebo Malassezia, kvasinka obvykle prítomná na koži, ktorá sa množí v prítomnosti priaznivých faktorov (ako je teplo, potenie, aplikácia mastných krémov na kožu atď.).

Mycogel-mycoses-3-article-1-1208x538.jpg

Prvým účinným riešením pre prevenciu a liečbu plesňových infekcií je hygiena

Ak ste náchylní na opakujúce sa mykózy, prevencia je prvým krokom k ich vyliečeniu!

Na každodenné použitie sú určené špecifické hygienické prípravky testované na pokožke náchylnej na mykózy, ktoré čistia a upokojujú citlivú pokožku a slúžia na prevenciu a liečbu rôznych typov mykóz. Najprv sa porozprávajte so svojím lekárom a/alebo lekárnikom, aby ste si osvojili správne návyky.

Mycogel-mycoses-4-article-1-1208X538.jpg

Bailleul v číslach

250

celosvetovo zaregistrovaných liečivých prípravkov

x

56

krajín a 16 dcérskych spoločností

x

100%

rodinná firma