MYKÓZY: AKO DLHO TRVÁ, KÝM SA INFEKCIA VYLIEČI?

MYKÓZY: AKO DLHO TRVÁ, KÝM SA INFEKCIA VYLIEČI?

Mykózy sú bežné plesňové infekcie, ktoré môžu postihnúť rôzne časti tela. Mykóza nôh alebo nechtov, kožná mykóza, vaginálna mykóza, každá mykóza má svoju vlastnú liečbu. Zostáva otázkou, ako dlho mykóza trvá a ako spoznáte, že je vyliečená. Poďte zistiť viac.

STRUČNE POVEDANÉ: BEŽNÉ PRÍZNAKY MYKÓZY

Príznaky mykózy sa líšia v závislosti od typu hubovej infekcie a jej lokalizácie. Mykózy môžu ovplyvniť rôzne časti tela, nechty, chodidlá a kožu.

Medzi bežné príznaky patria začervenanie, svrbenie, bolesti, praskliny, odlupovanie, zmeny farby kože alebo nechtov, nepríjemný zápach a u žien biely výtok. V niektorých prípadoch môže byť infikovaná oblasť bolestivá a citlivá na dotyk. Pretože sa príznaky môžu v závislosti od druhu huby a závažnosti infekcie líšiť v intenzite a trvaní, pre presnú diagnózu a vhodnú liečbu je dôležité poradiť sa s lekárom.

AKO DLHO TRVÁ VYLIEČENIE MYKÓZY?

Dĺžka hojenia mykózy závisí od niekoľkých faktorov, ako je typ huby, umiestnenie infekcie, celkový zdravotný stav človeka a rýchlosť liečby. V priemere sa správne liečená kožná mykóza môže zahojiť v priebehu niekoľkých týždňov až niekoľkých mesiacov.

A celkové vyliečenie mykózy nechtov môže trvať šesť mesiacov až rok. Je dôležité dodržiavať predpísanú liečbu (vo väčšine prípadov antimykotické krémy alebo perorálne antimykotiká) až do konca, aj keď príznaky vymiznú rýchlejšie.

Prečítajte si náš článok o opakovanej mykóze, ktoré ani napriek liečbe neustupujú.


AKO SPOZNÁTE, ŽE SA MYKÓZA SKONČILA?

Ak chcete zistiť, či sa mykóza skončila, je dôležité sledovať príznaky, riadiť sa odporúčaniami svojho lekára alebo lekárnika a pokračovať v liečbe až do konca!

Všeobecne platí, že svrbenie, pálenie, začervenanie alebo nepríjemný zápach by sa pri správnej liečbe mali časom zmierniť.

Mycogel-mycoses-article-2-494x647.jpg

LIEČBA: AKO RÝCHLO MYKÓZU LIEČIŤ?

Antimykotiká: Ide o lieky predpísané na liečbu plesňových infekcií vrátane mykóz. Antimykotiká možno užívať ako tablety či používať ako krémy, gély, pleťové vody alebo spreje. O vhodnej liečbe sa poraďte so svojím lekárom.

Hygiena: Na prevenciu a liečbu mykózy je dôležité dodržiavať správnu telesnú hygienu. Tá zahŕňa pravidelné a dôkladné umývanie, osušenie postihnutých oblastí po sprchovaní, nosení čistého a suchého oblečenia, nepožičiavania osobných vecí, ako sú ručníky alebo holiace strojčeky, a vyhýbania sa chôdzi naboso vo verejných priestoroch, ako sú bazény a šatne.

Na každodennú osobnú hygienu používajte produkty testované na koži náchylnej na mykózu, ktoré čistia, chránia a upokojujú citlivú pokožku.

Bailleul v číslach

250

celosvetovo zaregistrovaných liečivých prípravkov

x

56

krajín a 16 dcérskych spoločností

x

100%

rodinná firma