PREVENCIA A LIEČBA ANDROGÉNNEJ ALOPÉCIE (ALOPÉCIA U MUŽOV)

PREVENCIA A LIEČBA ANDROGÉNNEJ ALOPÉCIE (ALOPÉCIA U MUŽOV)

Táto stránka si kladie za cieľ poskytnúť vám všeobecný prehľad o ochoreniach vlasov. Androgénna alopécia je najčastejšou poruchou vypadávania vlasov. Spôsobuje zmenu fyzického vzhľadu, s ktorou je často ťažké sa vyrovnať. Aby ste sa vyhni plešateniu, je vhodné si osvojiť niekoľko preventívnych odporúčaní. A ak vám začínajú vypadávať vlasy, konajte okamžite.

PREVENTÍVNE OPATRENIA

Pre zníženie rizika alopécie a pre udržanie dobrej kondície vlasov je pravidelná starostlivosť o vlasy nevyhnutná. Buďte obzvlášť ostražití, ak v rodine máte alopéciu, čiže plešatosť.

prevenir-alopecie-TB2-01_1.png
  • Jedzte pestrú a vyváženú stravu, s dostatočným obsahom bielkovín, železa, zinku, horčíka a vitamínov, pretože tieto živiny sú nevyhnutné pre zdravé vlasy
  • Vyvarujte sa fajčenia, pretože nikotín významne zvyšuje riziko a zhoršuje existujúcu androgénnu alopéciu
  • Vyvarujte sa agresívnych postupov pri úprave vlasov: sťahujúce účesy (drdoly, vrkoče atď.), chemické farby, žehličky na vlasy, príliš časté fénovanie atď
  • Chráňte vlasy pred slnkom, pretože UV lúče môžu vlasy poškodiť a tým prispieť k ich vypadávaniu
  • Ak je to možné, vyhnite sa stresu, ktorý výrazne zhoršuje vypadávanie vlasov.
  • Pravidelná masáž pokožky hlavy stimuluje krvný obeh: prekrvenie vlasovej pokožky pomôže vlasovým folikulom dodávať základné živiny a tým produkovať zdravé vlasy. Pravidelná masáž zároveň vedie k odbúraniu stresu.
  • Niekoľkokrát ročne si doprajte komplexnú vlasovú kúru vrátane výživových doplnkov, aby ste vlasy posilnili a podporili ich vitalitu.

LIEČBA PLNE ROZVINUTEJ ALOPÉCIE

Nečakajte až vaše vlasy výrazne zoslabnú: liečba je omnoho účinnejšia, ak s ňou začnete čo najskôr a keď bude pravidelná a komplexná. Len čo si všimnete prvé negatívne známky, navštívte dermatológa. Dermatológ vám pomôže určiť príčinu vypadávania vlasov pomocou klinického vyšetrenia, krvných testov a/alebo trichogramu (testu analýzy vlasov). Potom sa rozhodne pre vhodnú liečbu: lokálnu liečbu, orálnu liečbu – tabletami, alebo dokonca vlasovými implantátmi v tých najzávažnejších prípadoch.

Vypadávanie vlasov sa obvykle zastaví po 2 až 3 mesiacoch liečby, avšak nové vlasy začnú rásť o niečo neskôr. Opätovný rast sa po niekoľkých mesiacoch stabilizuje na svoju maximálnu úroveň. Upozorňujeme však, že v súčasnosti neexistuje žiadna definitívna liečba alopécie: produkty predpísané lekárom je nutné používať dlhodobo pre zaistenie priaznivého účinku.

Liečba vypadávania vlasov vyžaduje komplexný prístup vrátane dermatologických procedúr (šampóny a vlasové vody), výživových doplnkov, a preto prediskutujte svoje možnosti aj v lekárni.

prevenir-alopecie-TB4-02.png

Bailleul v číslach

250

celosvetovo zaregistrovaných liečivých prípravkov

x

56

krajín a 16 dcérskych spoločností

x

100%

rodinná firma