VYPADÁVANIE VLASOV A ZMENY ROČNÝCH OBDOBÍ SPOLU SÚVISIA

VYPADÁVANIE VLASOV A ZMENY ROČNÝCH OBDOBÍ SPOLU SÚVISIA

Vypadávanie vlasov a zmeny ročných období spolu súvisia. Ľudia môžu zaznamenať sezónne vypadávanie vlasov, keď sa zmena teploty stane pre vlasy stresorom.

Sezónne vypadávanie vlasov je prirodzený cyklus a je dočasné!

Sezónne vypadávanie vlasov je celkom bežné. V skutočnosti je to prirodzená a fyziologická udalosť, pretože mnoho živých organizmov v prírode nasleduje sezónne cykly. To sa týka napríklad rastlín, kože a tiež vlasov. Vlasy majú mnoho funkcií vrátane termoregulácie a ochrany a môžu pomáhať pri stabilizácii teploty mozgu[i]. Vlasy tiež chránia pred poveternostnými vplyvmi a vonkajšími faktormi vrátane UV žiarenia. Rovnako ako zvieratá sa ich aj ľudia prirodzene zbavujú.

Životný cyklus vlasov sa skladá z troch hlavných fáz a je tiež známy ako cyklus AKT.

A: Anagénna fáza (rast)

C: Katagénna fáza (čiže prechod alebo regresia)

T: Telogénna fáza (čiže odpočinok)

Keď sa mení ročné obdobie, u niektorých ľudí dochádza k vypadávaniu vlasov. Vo väčšine prípadov vypadávanie vlasov nastáva hlavne na jar a na jeseň, keď sa teplotné zmeny stávajú stresorom pre vlasovú pokožku a folikuly.

Sezónne vypadávanie vlasov možno zmierniť neustálou starostlivosťou o zdravie vlasov počas roka a vytvorením niekoľkých jednoduchých návykov. Po prvé, zdravá strava je nevyhnutná na to, aby vlasy dostávali správne množstvo živín, vitamínov a minerálov, ktoré hrajú kľúčovú rolu v životnom cykle vlasov. Ak je to vhodné, môže byť užitočné pravidelné doplňovanie špecifického výživového doplnku, najmä počas sezónnych zmien. Okrem toho je veľmi dôležité používať prípravky na starostlivosť o vlasy s jemným a nedráždivým zložením, s upokojujúcim účinkom, pre špecifické pôsobenie proti vyvolávajúcim faktorom spojeným so sezónnymi zmenami.

Spoločnosť Laboratoires Bailleul, ktorá je lídrom v oblasti liečby vypadávania vlasov, vyvinula kompletný rad dermatologických prípravkov, kozmetických výrobkov a výživových doplnkov. Tieto špecifické ošetrenia obohatené o inovatívne účinné látky pre zdravie vlasov pomáhajú riešiť (alebo skôr predchádzať) aj sezónnemu vypadávaniu vlasov.


[i] Yesudan P., Human Hair – An Evolutionary Relic? Int J Trichology. 2011 Jul-Dec; 3(2): 69.

Bailleul v číslach

250

celosvetovo zaregistrovaných liečivých prípravkov

x

56

krajín a 16 dcérskych spoločností

x

100%

rodinná firma