MÔŽE SÚVISIEŤ VYPADÁVANIE VLASOV S MENOPAUZOU?

MÔŽE SÚVISIEŤ VYPADÁVANIE VLASOV S MENOPAUZOU?

Menopauza je prirodzený proces, ktorý počas života prežívajú všetky ženy. Telo prechádza mnohými fyzickými zmenami spôsobenými kolísaním hormónov, ktoré sú bežne považované za hlavnú príčinu vypadávania vlasov u žien v menopauze.

Počas menopauzy totiž klesá hladina estrogénu a progesterónu, zatiaľ čo androgénne hormóny sa zvyšujú. V dôsledku toho sa v závislosti od genetickej náchylnosti folikuly postupne zoslabujú a stenčujú a niekedy nevytvárajú vôbec žiadne vlasy.

K ďalším faktorom, ktoré môžu prispievať k strate vlasov počas menopauzy, patria: genetická predispozícia, vysoká miera stresu, iné hormonálne nerovnováhy – napríklad štítna žľaza – nedostatky vo výžive alebo niektoré lieky.

Medzi rôznymi typmi vypadávania vlasov u žien[i] je najčastejšia androgenetická alopécia/vypadávanie vlasov ženského typu (FPHL). Ide o postupné rednutie vlasov na temene a po stranách hlavy, ktoré postihuje približne tretinu náchylných žien a často sa zhoršuje pri poklese hladiny estrogénov v menopauze.[ii]

Vypadávanie vlasov sa často považuje iba za kozmetický problém, ale môže mať na ženy aj psychické vplyvy vrátane straty sebavedomia, stresu, úzkosti. V tomto ohľade existujú rôzne typy prípravkov, ktoré môžu vlasy posilniť, a prispieť tak k ich rastu. Napríklad lekárske mlieka, výživové doplnky a kozmetické produkty bohaté na prísady, ako je Cystine, ktoré preukázali svoj profil účinnosti pri zachovaní zdravia vlasov.

Laboratoires Bailleul, líder v oblasti liečby vypadávania vlasov, vyvinul kompletný rad dermatologických ošetrení, kozmetických produktov a výživových doplnkov. Tieto špecifické ošetrenia obohatené o inovatívne aktívne zložky pre zdravie vlasov pomáhajú ženám v menopauze riešiť vypadávanie vlasov a predchádzať mu.


[i] Cleveland Clinic, Hair Loss in Women. Available at the link: https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/16921 -hair-loss-in-women
[ii] Fabbroncini G. et al., Female pattern hair loss: A clinical, pathophysiologic, and therapeutic review. Int J Womens Dermatol. 2018 Dec; 4(4): 203–211.

Bailleul v číslach

250

celosvetovo zaregistrovaných liečivých prípravkov

x

56

krajín a 16 dcérskych spoločností

x

100%

rodinná firma